Zdroje čchi

Kosmický zdroj - Slunce

Mohutným zdrojem čchi je naše Slunce, které je hlavním producentem čchi v naší sluneční soustavě. Je to gigantický zdroj mnohých vlnění různých frekvencí. Produkuje nám známé světelné spekrum vln a tepelné záření spolu s ultrafialovým zářením.

Sluneční paprsky obsahují

Viditelné sluneční záření je spektrum barev od fialové po červenou. Jedná se o asi 48 % energie celkového elektromagnetického slunečního záření.

Infračervené sluneční záření, které  tvoří přibližně 45 %  solární energie

Ultrafialové sluneční záření  Jedná se o 7 % z toku energie slunečního záření. Tyto vlny jsou lidem nebezpečné a jsou naštěstí ze značné části absorbovány atmosférickým ozónem ve stratosféře.

Sluneční Čchi je svojí podstatou světlem a teplem, jedná se o kombinaci dvou užitečných složek solárního záření. Kosmická Čchi je tedy teplým světlem.

Solární čchi je rozptýlená ve vzduchu, naakumulovaná ve vodě a uchována v rostlinách.

 

Zemská čchi

Planeta Země díky svému žhavému jádru je také výrobce čhi. Tato energie je mírnější povahy oproti sílné a ostré solární síle. Obsahuje hlavně tepelnou složku. Nachází se v podzemních pramenech vody, půdě a v jisté míře v nerostech a drahých kamenech. Odtud pochází víra v léčebnou moc drahých kamenů.

Zemskou čchi nasává rostlinstvo spolu s podzemní vodou. Proto plody a jedlé části rostlin představují další zdroj čchi pro člověka.

Rostliny mají díky svému spojení se zemí a díky své schopnosti pohlcovat sluneční svit, významný podíl na akumulaci obou druhů čchi. Tohoto faktu se odjakživa využívá v bylinné léčbě.

 

Způsoby příjmu čchi u člověka

Lidé přijímají čchi ze vzduchu hlavně dýcháním a přes kůži (neboť jsou pod ní aktivní body čchi.) Proto se lidé rádi sluní a opalují. Doplňujeme si tak zásobu živé zdravé síly Dalším zdrojem čchi je pochopitelně jídlo a pití.